SHS Hockey
Pojď do toho s námi a buď lepším hráčem..

Zlato pro SHS “2009”

Do Budapeště jsme vyrazili také s ročníkem 2009 a musím říct, že se skladbou týmu jsem byl velmi spokojený. Měli jsme fyzicky vyspělé hráče, kteří ve svých klubech patří mezi nejlepší a někteří se dokonce i v rámci České republiky řadí opravdu mezi ty nejtalentovanější. Vstup do turnaje nebyl úplně podle našich představ, kluci se trošku hledali a nebyli jsme ještě dostatečně sehraní. Zdálo se mi, že jsme k tomu ani nepřistupovali úplně na sto procent a řadu situací jsme podceňovali a přehrávali. Postupem času se naše hra zlepšovala a připadalo mi, že s kvalitnějšími protivníky byl náš výkon daleko koncentrovanější. V závěrečném dni turnaje jsme již hráli skvěle. Byli jsme silní na puku, dobří v kombinaci a svojí energií a nadšením jsme zvládali zápasy za plný bodový zisk. Celkově jsme tedy dokráčeli až na samotný vrchol a bylo z toho zasloužené vítězství a titul vítěze Europe Select Tournament!!

Musím říct, že v tomto týmu jsme skutečně měli výrazné individuality, které mají šanci se prosadit ve velkém hokeji. Na druhou stranu se opět potvrdilo to, že velká jména ještě neznamenají velké výsledky, ale za vším stojí tvrdá práce v každém střídání. Jakmile toto naši hráči pochopili, tak jsme v turnaji byli dominantní. Děkuji všem hráčům za příkladnou reprezentaci, rodičům za podporu a organizátorům za krásný a kvalitní turnaj. 

Na závěr bych chtěl zmínit mimohokejový program a město Budapešť. Z mého pohledu se jedná o krásné, velké a moderní město, které nabízí celou řadu možností. Ve volném čase jsme se byli podívat na místní velké akvárium, hrad, centrum města, krásné sportovní areály (především moderní fotbalové arény) atd.. Velmi krásné chvilky nabízí také večerní procházka kolem řeky Dunaj a možná největšího symbolu města, kterým je místní Parlament. Každému návštěvu tohoto města vřele doporučuji.