SHS Hockey
Pojď do toho s námi a buď lepším hráčem..

SHS “2008” bere stříbro!

Hráči SHS Select ročníku 2008 spolu působí již několik let. Je to pilotní tým našeho projektu a skupina hráčů, kteří mají obrovský potenciál. Každý z nich dominuje ve svém klubu, účastní se pravidelně akcí VTM a v případě, že nepoleví ze svého nasazení a touhy se zlepšovat, čeká některé z nich zajímavá kariéra. S hráči tohoto ročníku pracujeme intenzivně v rámci tréninkových programů a jsme hrdí na to, jaké mají výsledky. Nyní na nás čekala další výzva – účast na mezinárodním turnaji v lotyšské Rize. Všichni jsme se hrozně těšili, že spolu strávíme několik dní a že se “pobavíme” stylem hokeje, který se učíme a praktikujeme již od počátku naší spolupráce.

Organizace a program byl téměř totožný jako týden před tím, kdy jsme byli v Rize s SHS “2010”. Letěli jsme z Prahy ve čtvrtek ráno a na hotelu jsme byli bez problémů lehce po poledni. Odpoledne jsme věnovali přípravě na turnaj, nastavení pravidel, procházce a poznání centra města. V pátek ráno startoval turnaj a nás hned první den čekaly tři utkání. Od prvního střídání bylo jasné, že máme před sebou parádní turnaj s hráči, kteří touží po úspěchu. Hráli jsme rychlý a kombinační hokej, plný krásných akcí a branek. Náš hokej se líbil a z pozice trenéra byla radost tento tým vést. Druhý den nás čekaly daleko těžší zápasy, ale i tady jsme ukazovali sílu našeho výběru. Hned první ranní utkání bylo velmi divoké, nastoupili jsme proti lotyšskému výběru BHC37 (pozdějšímu soupeři ve finále). Zápas začal ve velkém tempu a fyzicky disponovaní Lotyši hráli velmi tvrdě. V utkání bylo několik strkanic, bitek a vše vygradovalo v jeho závěru, kdy po našem vítězství se na červené čáře do sebe pustily oba týmy. Zcela jistě to je věc, která do hokeje, který chceme produkovat nepatří, nicméně kluci ukázali, že se nebojí a nenechají si nic líbit.

Základní skupinu (šest utkání) jsme tedy zvládli bez ztráty bodu a v semifinále jsme v krásném utkání přetlačili švédský select Tordön Hockey. Přesně po týdnu nás tedy znovu čekalo finále True Riga Cup 2022. Soupeřem nám byl lotyšský BHC37, tedy tým se kterým jsme odehráli tolik vyhrocený zápas den před tím. Finálové utkání nabídlo jednoznačně nejlepší podívanou s dramatickou koncovkou. Hrál se vynikající hokej, tentokrát plně v duchu fair-play. Herně jsme byli o něco lepší a aktivnější, ale bohužel jsme od samého začátku vždy jen dotahovali vedení BHC37. Poslední naše vyrovnání přišlo v power-play minutu před koncem a všichni jsme věřili ve vítězný konec. Prodloužení jsme začínali v oslabení jednoho hráče a i když jsme tuto situaci zvládli, nedokázali jsme dostatečně uklidnit naší hru. V této divoké pasáži pak přišla “zlatá” střela soupeře, pouhých dvacet sekund před koncem nastaveného času. To, co následovalo již dobře znám z minulého týdne. Zklamání, smutek, slzy.. Emoce, které ke sportu patří, ale nikdo je nezažívá rád.

Na turnaji jsme obsadili konečné druhé místo, ale já osobně odjíždím spokojený. Kluci byli vynikající, hráli neskutečný hokej, který v této kategorii moc vidět není. Byli jsme úžasná parta, podporovali jsme jeden druhého a hráči ukázali svůj potenciál do vrcholového hokeje. Jsem na ně neskutečně hrdý a děkuji, že mohu být součástí. Velké poděkování patří také rodičům, kteří nás po celý turnaj vzorně podporovali.