SHS Hockey
Pojď do toho s námi a buď lepším hráčem..

Fantazie v Budapešti!

Poslední turnaj série Europe Select Tournament se uskutečnil pro kategorii hráčů ročníku 2008. To je samozřejmě kategorie, ve které nemůžeme mít malé cíle. Bohužel nám kvůli zranění na poslední chvíli vypadli tři klíčoví obránci, ale i tak byl náš tým velmi silný. Program byl téměř totožný jako u mladších kategorií. Sešli jsme se až v pátek na zimním stadionu v Budapešti a začali se chystat na velmi těžký turnaj. Vstup do prvních utkání se nám nevydařil úplně podle představ a i když jsme neprohráli, tak jsme některé zbytečné body poztráceli. Pořád jsme asi všichni tak nějak cítili, že umíme zahrát lépe a že pokud chceme pomýšlet na nejvyšší příčky, budeme se muset zlepšit. Do vyřazovacích bojů jsme se dostali ze druhé příčky a museli ještě v sobotu večer obstát s německým výběrem v ošemetném čtvrtfinále. To se nám podařilo a s čistou hlavou jsme šli do nedělního závěrečného programu.

Nedělní ráno si však všichni zapamatujeme! V semifinále na nás čekal vítěz druhé skupiny, mimořádně silný a herně vyspělý Sweden Kings. S ročníkem 2008 jsme toho za všechny ty roky absolvovali opravdu hodně, ale musím říct, že tento švédský výběr byl asi nejlepším soupeřem za celou dobu. Působil velmi sebevědomě, opíral se o skvělé individuality a opravdu jsem poprvé za celou dobu tušil, že tentokrát to nebude snadné. Utkání se rozehrálo ve vysokém tempu. Švédové přeci jen působili trošku jistějším dojmem a dostali se do vedení. Hra se neustále přelévala ze strany na stranu a čas rychle ubíhal. Do závěrečné části jsme šli s jednobrankovým mankem, ale touhou zápas zvrátit. Tak, jak jsem zápasy předtím nebyl s naší hrou úplně spokojený, tak tohle už byla jiná “písnička”. Byl to tým, který neskutečně bojoval, rval se o každý puk a k tomu přidával nespornou kvalitu. V závěru se nám podařilo vyrovnat a zápas tak dospěl až k samostatným nájezdům. Tam jsme ukázali větší šikovnost a vynikajícího Filipa Vavra v bráně. Naši kluci předvedli jeden z nejlepších výkonů za celou dobu a postoupili do finále!!

V něm jsme se střetli se slovenským výběrem, ale při vší úctě k němu, jsem po takovém semifinále nepochyboval o našem vítězství. Ve finále kluci předvedli mistrovský výkon a po vítězství 3:1 získali zlaté medaile.

Tento ročník pro mě bude vždy speciální. Jsme spolu již několik let, kluci hrají skvělý hokej, vyhrávají utkání a turnaje, vystupují jako jeden tým, bojují jeden za druhého, mají v sobě touhu vyhrávat a nikdy se nevzdávají.. Vždy když jdeme společně do dalšího a dalšího zápasu tak vím, že jdeme vyhrát. 

“Dámy a pánové je tady ještě jeden zlatý večírek pro tuhle skvělou partu..” 🙂