SHS Hockey
Pojď do toho s námi a buď lepším hráčem..

SHS Select v Rusku!

V březnu se náš tým ročníku 2009 zúčastnil mimořádně silně obsazeného turnaje nedaleko Moskvy. Jednalo se o kvalitní konfrontaci s předními týmy Ruska na turnaji PRORYV CUP 2020. Na turnaj bylo nominováno čtrnáct hráčů a jeden brankář z několika klubů z Česka, Slovenska a jeden hráč z Maďarska. Se všemi hráči jsme se sešli na letišti Sheremetyevo v Moskvě, odkud jsme se již společně přesunuli do sportovního komplexu Peresvet. Jednalo se o areál ve kterém se připravovali vrcholoví sportovci celého Ruska. Součástí areálu byl obrovský hotel, restaurace, zimní stadion, relaxační zóna s bazénem a vířivkami, koupaliště, venkovní hřiště, tělocvičny a běžecký areál. Po našem příjezdu jsme se ubytovali v hotelu, obsadili si hokejovou šatnu a prohlédli zimní stadion. Po dlouhém cestování jsme byli všichni unavení, ale zároveň jsme se těšili na další den, kdy jsme vstupovali do turnaje. Celkem jsme ve čtyřech dnech sehráli osm těžkých utkání:

SHS Select – Avtomobilist Jekatěrinburg / 1 : 2

SHS Select – Oilman Kazaň / 4 : 2

SHS Select – Molot Perm / 3 : 2

SHS Select – CSKA Moskva / 3 : 2sn

SHS Select – Avangard Omsk / 2 : 8

SHS Select – Dynamo Moskva / 2 : 3

SHS Select – Chimik Voskresensk / 2 : 1

SHS Select – Torpedo Nižnij Novgorod / 4 : 1

Turnaj jsme tedy zakončili s bilancí pěti výher a tří porážek. Vrcholem našeho vystoupení bylo vítězství nad týmem CSKA Moskva na samostatné nájezdy, kdy si naši hráči měli možnost vyzkoušet hru proti nejlepšímu týmu ročníku 2009 v celém Rusku. Soupeř hrál opravdu výborně, ale nám se s vypětím všech sil a díky ohromné obětavosti všech hráčů podařilo zvítězit. Naopak se nám nepovedl zápas s týmem Avangard Omsk, kdy nám neseděl jejich herní styl a nedokázali jsme si poradit s rychlými a silově disponovanými útočníky soupeře. Celkově jsme byli překvapení, na jak vysoké úrovni mladí hráči ruských týmů jsou. Zdobilo je výborné bruslení, dovednosti s pukem, organizace hry, nasazení a disciplína. Během těchto dní jsme měli možnost poznat i ruské trenéry, popovídat s nimi,  porovnat tréninkové metody a získat tak nové zkušenosti. Na naši hru a na naše hráče jsme slyšeli slova uznání a respektu, za což jsme byli velmi rádi.

Závěrem bych chtěl poděkovat a pochválit všechny hráče za příkladnou reprezentaci a to nejen na ledové ploše. Věřím, že si všichni akci užili, budou na ni vzpomínat v dobrém a získané zkušenosti využijí pro svůj další hokejový růst. Velké poděkování patří také rodičům, kteří umožnili hráčům na turnaji startovat a v celém jeho průběhu nás vydatně podporovali.